Du kan hjälpa!
Ditt bidrag behövs och gör stor nytta!
Det finns flera olika sätt som du kan hjälpa oss att hjälpa andra.
Bli volontär
Du behövs som volontär i vår verksamhet, genom att på olika sätt stötta människor som lever i en utsatt livssituation. Det kan handla om att hjälpa till på Grindstugan eller i vår Second Hand butik. En dag i veckan, några timmar eller vid enstaka tillfällen.
Ge kläder och saker!
Gåvor i form av kläder eller saker som ges till, eller säljs i förmån för människor i en utsatt livssituation bidrar direkt till ett drägligare liv.
Ge en gåva!
Du kan också göra skillnad genom ett bidrag till vår verksamhet. Vi har gjort det lätt att skänka pengar till din lokala Hela Människan verksamhet genom vår gåvogivarfunktion, där du kan ge en engångsgåva eller en fast summa varje månad. Det finns också möjlighet att ge en högtids- eller minnesgåva. Välj bland många motiv. Du klicka på länken nedan för att komma till gåvosystemet:
Borgholm
Tack för ditt bidrag! Tillsammans förändrar vi människors utsatta livssituation!